Alexa

Basında Biz

CNN Türk / Özel çocuklar için spor merkezi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan ruhsatlı Türkiye’nin ilk özel çocuklar spor ve aktivite kulübü PG Sports, İstanbul Dragos’ta açıldı.

Devamını Oku
Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’tan PGSPORTS’a destek..

Gençlik ve Spor Bakanlığı, ülke genelinde sürdürdüğü spor ve gençlik yatırımlarının yanı sıra özel sporculara yönelik tesisleşme hamlesi ve projeler kapsamında Türkiye’de bu alanda bir ilk olma özelliğini taşıyan spor tesisini hayata geçirdi.

Devamını Oku
Milliyet Gazetesi – Röportaj

Çocuk gelişim uzmanı Şenay Yılmaz: “Otizmli çocuklarda ilaçlarla serotonin ve dopamin hormonları dengelenmeye çalışılır. Ancak spor yapıldığında bu hormonlar zaten dengeleniyor”

Devamını Oku
MOTHER AND BABY – BABA GİBİ YAR OLMAZ

Devamını Oku
Kankalığın Sonu Zorbalık Mı?

Tek yakın arkadaşı olan çocukların beraberlikten doğan kaba kuvvete başvurduğunu tespit eden uzmanlar grup arkadaşlığın faydasını vurguladı.

Devamını Oku
Çocuk Diktatörler Devri

Artık evin tek patronu onlar. Evin kral veya kraliçesine dönüşen zamane çocukları, eğitimli, orta ve üzeri sosyo-ekonomik düzeyden anne ve babalarının iplerini elinde tutuyor.

Devamını Oku
Dadının Büyüttüğü Çocuk, Eşini Aldatıyor

Dadıların elinde büyüyen çocuklar, zihinlerinde oluşan `öteki kadın` kavramı yüzünden, sadakatsiz oluyor. Üstelik bu eğilim, kız çocuklar için de geçerli.

Devamını Oku
Kızmabirader Eşiti Sudoku Zeka Geliştirir

Çocuk Gelişim Uzmanı Şenay Yılmaz, kızma birader, bil bakalım, emlak oyunları, jenga, 100-500 parçalı puzzler, maketler, monopolly, scrabell, tabu, çılgın çubuklar, amiral battı, sudoku, eğitici ve zekayı geliştirici özellikteki özellikte hazırlandı.

Devamını Oku
Çocuğunuza Okula Sebze ve Sütlü Tatlılara Hazırlayın

Çocuk Gelişim Uzmanı Şenay Yılmaz tatil döneminden çıkıp disiplin ve kurallarla dolu okul ortamına alışmanın çocuklar için zor olduğunu söylüyor.

Devamını Oku
Domuz Gribi Çocukların Ruh Sağlığını Olumsuz Etkiliyor

Domuz gribi, özellikle okul çağı çocuklarında ciddi kaygı ve korkulara yol açıyor. Ebeveyn ve çevrenin olayı abartılı şekilde sunması, çocukta gerçekçi olmayan düşüncelere neden oluyor.

Devamını Oku
Arka Sıra Haylazları Önde Tedavi Görüyor

Yaramaz, tembel, dersi kaynatan öğrencilere 'uzman' yardımı. Sınıflarda arka sıraya oturtulan haylazlar için geliştirilen projeyle artık ön sıralar onların.

Devamını Oku
Arka Sıradakileri Ön Sıralara Geçiriyor

Ortak sorun çocuğunun sınıfıyla uyum sağlayamadığını, derslerde geri kaldığını ve öğretmenden yeteri ilgiyi göremedikleri idi.

Devamını Oku
Seninle Dergisi – Eylül 2009

Devamını Oku
Hamileyiz – Temmuz 2009

Devamını Oku
Newsweek Türkiye – Mayıs 2009

Çağımız çocuklarında yaşanan öğrenme güçlükleri, hareketlilik ve sabırsızlık mevcut klasik öğretim modellerine çok fazla uymamaktadır.

Devamını Oku
Espritüel Çocuk Mesajı Çabuk Alır

Araştırmalar, espri kabiliyetinin problem çözme becerisiyle paralel geliştiğini gösteriyor. Problem çözme becerisi kuvvetli çocuklar ona verilen mesajı tam alıyor. Çocuğunuzun mizah anlayışını geliştirmek elinizde

Devamını Oku
Ölümü Yalanla Anlatmayın – 02.05.2009

Çocuklara ölümü anlatmak kolay değil. Ne kadarını anlayabilir, nasıl tepki verirler kestirmek de... Ancak bazen bu üzücü durumla karşı karşıya kalabiliriz.

Devamını Oku
11.04.2009 – Küçük Silahşorlar

Polis teşkilatının 164. yıl törenleri kutlamalarına özel kıyafetleri ve oyuncak silahlarıyla çok sayıda çocuk da katıldı. Uzmanlar üniforma ve silahın çocuğu şiddete yönlendirebileceğine, gelişimine olumsuz etki yapabileceğine işaret ediyor. TÜRK Polis Teşkilatı’nın kur

Devamını Oku