Alexa

Pozitif Haberlerimiz

konusma eğitimi
Konuşma Terapilerimiz başlamıştır.

Değerli velilerimiz, Kurumumuzda 26 Aralık Cumartesi itibariyle Konuşma Terapilerine başlanacaktır. Terapiler Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Mehmet Ongun tarafından PGSPORTS’da verilecektir. Programdan faydalanmak isteyen velilerimizin başvurularını 4 Oca

Devamını Oku
duyu bütüneme , ergoterapi
Duyu bütünleme çalışmalarımız ergoterapist eşliğinde başlamıştır.

Değerli velilerimiz, Ailelerimizden gelen talep ve görülen ihtiyaç üzerine Ergoterapist eşliğinde duyu bütünleme uygulamalarına başlanmıştır. Çalışmalar pazar hariç hergün 09:00-18:00 saatleri arasında PGSPORTS'da yapılmaktadır.

Devamını Oku
otizm gelişim istatistikleri
4 aylık motor gelişim istatistiklerimiz…

Spor Merkezimiz PG SPORTS bünyesinde yapılan son 4 aylık spor ve aktivite çalışmalarının istatistik verileri aşağıda sunulmuştur. Tanı Cinsiyet Yaş Şubat 2015 Mayıs 2015 Otizm Kız 5 Yaş 1 Ay 1-2 yaş aralığı 3-4 yaş aralığı Otizm Erkek 8 Yaş […]

Devamını Oku
“Arka sıradakiler projesi” devam ediyor.

15 yıldır devam eden projemizin öğretmen görüşmesi ve okul ziyaretleri etabı tamamlanmıştır.

Devamını Oku
“PGSPORTS yüzme kurslarımız başlıyor.”

Detaylı bilgi için www.pgsports.com.tr tıklayabilirsiniz.

Devamını Oku
“Otizmli çocuğa konuşma eğitimi nasıl verilmeli?” Atölye çalışması

Nisan 2015 ayında “ Otizmli çocuğa konuşma eğitimi nasıl verilmeli?” konu başlıklı atölye çalışması uygulanacaktır. Şenay Yılmaz’ın vereceği seminere katılmak isteyen velilerimiz sekreterimizden bilgi alabilirler.

Devamını Oku
“NİÇİN BEN?” GRUP PSİKOTERAPİ ÇALIŞMASI

Ailelerin yaşadığı kabullenme sürecine yönelik kendi iç dünyalarına yolculuk ettikleri psikoterapi grubumuzun ilki tamamlanmıştır. Babalarında katılım gösterdiği grup çalışmamız her ay düzenli olarak devam edecektir. Kurum Aile danışman ve psikoloğumuz Elif Taştan’ın yö

Devamını Oku
“Otizm ve yemek sorunları” atölye çalışması

Kurumumuz eğitimcilerinden Bircan Tavas Eylül ayı Atölye çalışmamızı tamamlamıştır. “ Otizm ve Yemek Sorunları” konulu uygulamaya katılan velilerimize teşekkür ederiz.

Devamını Oku
OYUNCAK MÜZESİNDEYDİK..

Eylül 2014 ayında çocuklarımızla oyuncak müzesini gezdik. Her ay düzenlenecek etkinliklerimize katılmak için kurum sekreterlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Devamını Oku
4 AYLIK GELİŞİM HEDEFLERİMİZ TAMAMLANDI.

Kurumumuzdan eğitim alan her çocuğumuzun ekim-kasım-aralık-ocak hedefleri güncellenmiştir. Eğitimde alınacak hedefler ve aile için hazırlanan önerileri içeren gelişim raporları ailelerimize teslim edilmiştir.

Devamını Oku
“Otizmli çocukta okuma yazma eğitimi” atölye çalışması

Kurumumuz eğitimcilerinden Tolga Yardımcı Ekim ayı atölye çalışmamızı tamamlamıştır. “ Otizmli çocuklarda okuma yazma eğitimi” konulu uygulamaya katılan velilerimize teşekkür ederiz.

Devamını Oku
“ARKA SIRADAKİLER” PROJEMİZ DEVAM EDİYOR..

10 yıldır devam eden “ Arka sıradakiler” projemiz kapsamında Lise, İlköğretim ve anaokuluna devam eden öğrencilerimizin gelişim hedefleri, düzeyleri ve sınıf içi aktivitelere yönelik önerilerimizi içeren raporları okullarına kargo ile gönderilmiştir. Yıl içinde projemiz

Devamını Oku
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANIMIZIN DAVETİNE KATILDIK

Aile ve sosyal politikalar bakanımız Ayşenur İslam kurumumuz eğitim koordinatörü Şenay Yılmaz’ ı görüşlerinden faydalanmak için özel davette bulunmuştur.

Devamını Oku
MESLEK LİSELERİNE KAYITLAR BELİRLENDİ

Kurumuza devam eden kaynaştırma öğrencilerimizden 10 çocuğumuzun meslek liselerine kayıtları tamamlanmıştır.

Devamını Oku
PGSPORTS’UN HAZIRLADIĞI ÖĞRENCİLER OKULA BAŞLIYOR…

PGSPORTS un daha çok yakın olan açılışına rağmen 3 ay gibi kısa bir süre de 3 çocuğumuzu okula hazırladık.

Devamını Oku
POZİTİF GELİŞİM VE PGSPORTS 2014-2015 EĞİTİM DÖNEMİNE HAZIR…

Pozitif Gelişim ve PGSPORTS ekibi 2014-2015 eğitim dönemi plan ve çalışmalarını hazırlamak için toplandı…

Devamını Oku
İLKOKUL 1. SINIFA BAŞLAYACAK ÖĞRENCİLERİMİZİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

İlkokul 1. Sınıf tüm anne babalar gibi bizim özel çocuklarımızın velileri içinde heyecan, kaygı ve onur verici bir süreç…

Devamını Oku
İlkokul 1. Sınıfa Başlayacak Öğrencilerimizi Bilgilendirme Toplantısı

İlkokul 1. Sınıf tüm anne babalar gibi bizim özel çocuklarımızın velileri içinde heyecan, kaygı ve onur verici bir süreç. Bu bağlamda kurumumuzdan eğitim alan ve ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenci velilerimizi bilgilendirici bir seminer verilecektir. Seminer içer

Devamını Oku
PGSPORTS’un Hazırladığımız Öğrencilerimiz Okula Başlıyor

PGSPORTS‘un daha çok yakın olan açılışına rağmen 3 ay gibi kısa bir süre de 3 çocuğumuzu okula hazırladık. Özellikle sosyal uyum davranışlarında ciddi düzelme gösteren çocuklarımız okulların ön değerlendirme testlerinden geçer not alarak kabul edilmiştir. 3 ay önc

Devamını Oku
Pozitif Gelişim ve PGSPORTS 2014-2015 Eğitim Dönemine Hazır

Pozitif Gelişim ve PGSPORTS ekibi 2014-2015 eğitim dönemi plan ve çalışmalarını hazırlamak için toplandı. Yeni döneme müthiş bir keyif ve dinamizmle giriyoruz. Tüm ailelerimize ve çocuklarımıza başarılı ve verimli bir dönem geçirmelerini diliyoruz.

Devamını Oku
Meslek Liselerine Kayıtlar Belirlendi

Kurumuza devam eden kaynaştırma öğrencilerimizden 10 çocuğumuzun meslek liselerine kayıtları tamamlanmıştır. Yeni öğretim yılında okullarıyla ve öğretmenleriyle bağlantıda olup gerekli desteği vereceğimizi bildirmek isteriz. 2014-2015 eğitim döneminin başarı getirmesi d

Devamını Oku
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın Davetine Katıldık

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Ayşenur İslam kurumumuz eğitim koordinatörü Şenay Yılmaz’ ı görüşlerinden faydalanmak için özel davette bulunmuştur. Özellikle son dönem çocuklarla ilgili yaşanan sorunlar, çözüm önerileri ve genel önerilerini dinlemiş, not almıştır.

Devamını Oku
HABER TÜRK – PG SPORTS

Devamını Oku
Temmuz ayında PGSPORTS ile tüm basının gündemindeydik.

Haziran ve Temmuz 2014 aylarında basın PGSPORTS a oldukça ilgi gösterdi.

Devamını Oku
Facebook’da 100.000’ni aştık…

Facebook takipçimiz 100.000 kişiyi aştı.

Devamını Oku
Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’tan PGSPORTS’a destek..

Gençlik ve Spor Bakanlığı, ülke genelinde sürdürdüğü spor ve gençlik yatırımlarının yanı sıra özel sporculara yönelik tesisleşme hamlesi ve projeler kapsamında Türkiye’de bu alanda bir ilk olma özelliğini taşıyan spor tesisini hayata geçirdi.

Devamını Oku
Türkiye’de İlk “Engellilere Yönelik Spor Tesisi” Ruhsatını Aldı

Pozitif gelişim Özel Eğitim Merkezi olarak Türkiye’de ilk olarak verilen “ Engellilere Yönelik Spor Tesisi” ruhsatını 14 mayıs 2014 de aldık.

Devamını Oku
Artık Onlarında Spor Tesisi Var

Down sendromlu veya otistik çocuklar, İstanbul'da kurulan merkezde özel eğitmenler eşliğinde yüzüyor, fitness ve eğlenceli atletizm yapıyor masa tenisi oynayıp kaykay ile kayıyor...

Devamını Oku
Usal Çocuk Gelişim Kongresinde “Özel Eğitimde Multidisipliner Uygulama” Konulu Bildirimizi Sunduk

12-13 Mayıs 2014 de düzenlenen “ 1.Ulusal Çocuk Gelişim Kongresinde” , “Özel Eğitimde Multidisipliner Uygulama” konulu bildiri sunumumuzu yaptık.

Devamını Oku
Pg Sports İle Daha Fazlası

14 Mayıs 2014 de faaliyetine başlayan “PGSPORTS Spor ve Aktivite Merkezinden”

Devamını Oku
“Korku ve Kaygıyla Başedebilmek” Atölye Çalışması

Korku, çocuğun gelişim sürecinde var olan bir duygudur. 6 aydan itibaren bir bebek yabancı nesneler, yerler ve kişilere karşı korku geliştirebilmektedir.

Devamını Oku
Modern Sanat “Buluşma Projemiz”

İstanbul Modern Sanatlar ve Pozitif Gelişim “Buluşma” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında ortak çalışacaklardır.

Devamını Oku
“Okul Başarısını Arttırma Yolları” Atölye Çalışması

Öğrenci başarısı için, sadece öğrenci sorumlu değildir. Bu başarı; öğrencinin, öğretmenin ve öğrenci velisinin birlikte hareket etmesiyle yakalanabilir.

Devamını Oku
Kurumumuzda Çocuklarla Sinema Keyfi

Çocuklarımızla “Babamın Penguenleri” isimli sinema filmini kurumumuzda beraber izledik.

Devamını Oku
“Çocuklarda Ödül Ceza Uygulanması” Atölye Çalışması

Çocuk eğitiminde, kural koyarken, istenen davranışları pekiştirmek, istenmeyenleri durdurmak için en sık dile getirilen yöntem “ödül-ceza sistemi” olmaktadır.

Devamını Oku
Okullara 4 Aylık Değerlendirme Raporları Gönderildi

Kurumumuzda rutin olarak yılda iki defa her çocuk için uygulanan test ve değerlendirmeler tamamlandı.

Devamını Oku
Öğreniyorum Eğitiyorum Proje Uygulaması

YÖRET ( Yüksek Öğrenimde Rehberliği Tanıtma ve Rehber Yetiştirme) VAKFI’nın 5 yıldır uyguladığı “Öğreniyorum, Eğitiyorum” projesi 2014 çalışmaları başladı.

Devamını Oku
Çocukların Genel Gelişim Testleri Tamamlandı

Kurumumuzdan eğitim alan çocukların genel performansları ve durumlarını değerlendirmek üzere düzenli aralıklarla uyguladığımız testlerimiz tamamlandı.

Devamını Oku
“Duyusal Bozukluklar ve Evde Eğitimi” AtölyE Çalışması

Katılımcılara duyuları tanıtmak, duyuların ne işe yaradığı, duyusal bozukluk belirtileri ve duyusal bozuklukların sınıflandırılması konusunda bilgi verilir.

Devamını Oku
SEMİNER

Nurettin Teksan Ortaokulunda “ERGENLİK VE SORUNLARI” konulu seminerimizi verdik.

Devamını Oku
“BENİMLE OYNARMISIN?” ATÖLYE ÇALIŞMASI– 8. GRUP

Kurum olarak eğitimlerimizde ki önceliğimiz aile eğitimleridir. Bu bağlamda aile eğitim destek programlarına başlıyoruz.

Devamını Oku
2 Nisan Otizm Farkındalık Günü

Otizmin görülme sıklığı, 5 yılda % 78 oranında arttı ve artmaya da devam ediyor. Bu artış, sadece gelişmiş tanı ve farkındalık ile kısmi olarak açıklanabilmektedir. Bugün dünyada her 88 çocuktan biri otizmli. Birleşmiş Milletler tarafından 2008 yılında Nisan ayı “Dünya

Devamını Oku
Üstün Zekalılar Eğitmenliği Sertifikasını Aldık

İstanbul Üniversitesi ve Üstün Zekalılar Enstitüsü 2012-2013 eğitim döneminde “ Üstün Zekalılar Eğitmenliği” programı düzenlemiştir.

Devamını Oku
Okuma Yazma Eğitimi

Okuma yazma eğitiminin amacı özellikle okuma yazma konusunda zorluk çeken çocukların velilerinin eğitilmesi ve yönlendirilmesidir.

Devamını Oku
“Özel Eğitim Çoçuğunu Anlamak” Yaşam Koçlarına Yönelik Seminer

Özel eğitim çocuğunu daha yakından tanımak, onun gelişmesi için uygulanabilecek yöntemleri bilmek nasıl geçirilebileceğini öğrenmektir.

Devamını Oku
Pozitif Gelişimde İletişim Atölyesi

Karşılıklı ilişkilerde istenen mesajı doğru, etkili olarak verebilmek, farklı kişi ve olayları, içinde bulunduğu duruma göre anlamlandırabilmek ve sözsüz iletişimin etkisini görebilmektir.

Devamını Oku
Kişilik Gelişim Atöylesi ( Tranksiyonel Analiz Yaklaşımıyla )

Kişilik Gelişim Atöylesinin amacı kişinin kendisine dair farkındalık kazanması, geçmiş yaşantıların ve düşünce kalıplarının bugünü ve geleceği nasıl şekillendirdiğini Transaksiyonel Analiz kuramı bakış açısı ile anlamaktır.

Devamını Oku
Öğreniyorum, Eğitiyorum

YÖRET ( Yüksek Öğrenimde Rehberliği Tanıtma ve Rehber Yetiştirme) VAKFInın 5 yıldır uyguladığı “Öğreniyorum, Eğitiyorum” projesi 2013 çalışmasını tamamladı.

Devamını Oku
Duyu Bütünleme Egzersizleri Aile Eğitimi Programı

Duyu bütünleme egzersizleri aile eğitim programı grubumuzda ki amaç ebeveynin çocuğunun duyularını uyaracak egzersizleri öğrenerek evde uygulamasıdır.

Devamını Oku
Bakıcı Eğitimi

“Bakıcı eğitimi” programımızdaki amaç özel gereksinimi olan çocuğa bakan bakıcıların eğitilmesidir.

Devamını Oku
Bir Annemizi Eğitimci Seçtik

Annelerimizi eğitimin içine daha fazla çekmeyi amaçlayan bu çalışmamızda bir annemiz küçük otistik çocuklara grup eğitimi vermiştir.

Devamını Oku
Bir Renk Bizden Bir Renk Sizden

Bir Renk Bizden Bir Renk Sizden adlı projemizde 13 özel eğitim çocuğumuz ve Renkli Makara Fotoğraf Kulübünün 13 değerli profesyonel fotoğrafçısı ile yürüttüğümüz çalışmada sona varılmıştır.

Devamını Oku
Comenuis Projesi

Kurumumuz Avrupa Birliği Comenius Projesi kapsamında İspanya, Almanya ve İtalya'dan gelen 18 kişilik özel eğitim öğretmenleri tarafından ziyaret edilmiştir.

Devamını Oku
Sosyal Beceri Uygulaması

Eğitimcilerimiz tarafından Küçükyalı ECA Elginkan İlköğretim Okulunda "Farklılıkların Kabul Edilmesi" temalı sosyal beceri çalışması yapmıştır.

Devamını Oku
Tüyap Kitap Fuarı

TURKUAZ yayıncılığın daveti üzerine TÜYAP Kitap Fuarında BJK KOLEJİ öğrencileriyle buluştuk.

Devamını Oku
Sosyometri

Arka sıradakiler projemiz kapsamında, sınıf içi entegrasyonlarında daha başarılı sonuç alınabilmesi için sosyometri çalışmalarımız başlamıştır.

Devamını Oku
Seda Bağcan Bizimleydi

Seda Bağcan kurumuzda ailelerimizin kişisel gelişim süreçlerine yardım ederek kendi potansiyellerine ulaşmalarına, zihinlerini sakinleştirme ve farkındalıklarını arttırmaya yönelik “Mantra müzik dinletisi” uygulması yapmıştır.

Devamını Oku
Teftiş

Kurumumuz MEB müfettişleri tarafından yapılan teftişte 100 üzerinden 92 puan almış olup tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

Devamını Oku
Aile semineri

2,5 yaşında otizm tanısı alan, uzun uğraş ve eğitimler sonucunda Profosörlüğe kadar ulaşan Temple Grandi’nin hayatını konu alan seminer verilmiştir.

Devamını Oku
Tescilli Markayız

Pozitif Gelişim markamız TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ tarafından sağlık ve eğitim sektörlerinde tescil edilmiştir.

Devamını Oku
Seminer

50.YIL CUMHURİYET FERİDUN TÜMER İlköğretim okulunda çocuklarda öz güvenin ve okul başarılarının arttırılmasına yönelik seminer verilmiştir.

Devamını Oku
Benimle Oynar mısın?

“Benimle oynar mısın?” aile destek oyun grubumuzda ki amaç ebeveynin çocuğuyla nasıl oynayacağını öğretmektir.

Devamını Oku
PREP ve POZİTİF GELİŞİM EL ELE..

Misyonu;  çocuk ve ergenlerin psikolojik ve zihinsel sorunları için çözüm yolları araştırmak; koruyucu ve önleyici ruh sağlığı çalışmaları yapmak;  toplum temelli ruh sağlığı çalışmaları için çeşitli kişi ve kuruluşlarla işbirlikleri oluşturmak olan PREP ( Psikolojik Re

Devamını Oku
Stajyer Alımımız Başlamıştır

2013 – 2014 öğretim yılı için stajyer alımımız başlamıştır

Devamını Oku
DUYURU

9. Sosyal Beceri Grup Çalışma” programımız başlamıştır

Devamını Oku
Sosyal Beceri Grup Çalışmalarımızın 8. si Başlıyor

IQ sü 120 ve üzeri olan, okulda uyum problemi yaşayan çocukların bu problemlerini çözmeye yönelik olan sosyal beceri grup çalışmamızın 8. si başlıyor.

Devamını Oku
Arka Sıradakiler Tescillendi

2002 yılından bu yana sürdürmekte olduğumuz Arka Sıradakiler projemiz Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenmiştir.

Devamını Oku
Sosyometri

Arka sıradakiler projesi kapsamında 2011/2012 eğitim öğretim yılı içerisinde 10 ilköğretim okulunda sosyometri uygulaması yapılmıştır.

Devamını Oku
OÇEM’in Malzemeleri Teslim Edildi

Çektikleri fotoğrafların satışından elde edilen gelir ile Muhsine Zeynep İlköğretim Okulu OÇEM sınıfının materyal eksiklikeri tamamlandı.

Devamını Oku
Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumundaydık

Ailelerin de desteğiyle, kumbaramızda biriktirilen paralarla aldıkları sütleri Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumundaki arkadaşları ile paylaştılar.

Devamını Oku
İstanbul Modern Sanatlar ve Pozitif Gelişimin Ortak Projesi Başladı

İstanbul Modern Sanatlar ve Pozitif Gelişim “Buluşma” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında ortak çalışacaklardır.

Devamını Oku