Alexa

Spor ve Aktivite Merkezimiz

Değerli Aday Velilerimiz,

Son zamanlarda yapılan tüm araştırmalar ve incelemeler otizm, dikkat dağınıklığı, öğrenme güçlükleri, gelişim geriliği gibi birçok sorunun çözümünde spor faaliyetlerinin çok destekleyici olduğunu göstermektedir. Ancak ülkemizde özellikle özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik spor merkezi bir elin parmağını geçmeyecek sayıdadır.

Bu ihtiyaçtan da yola çıkarak çocuklarımızın tüm spor dallarını yapabilecekleri bir spor tesisini faaliyete geçirdik. Sadece spor değil aynı zamanda el sanatları, müzik, drama, dans, aşçılık, bahçe işleri gibi bir çok aktivitenin  de içerisinde olduğu bir konsept geliştirdik.

Ailenin çocuğuyla birlikte bir çok merkeze giderek dağılmasını, yolda geçirdiği vakitten doğan zaman kayıpları ve   yorgunluklarının önüne geçmeyi istedik. Bu nedenle çocukların  yarım gününü yada tam gününü en etkin ve uzman kişilerin desteği ile en verimli şekilde geçirebildiği, sadece otizm, dikkat dağınıklığı , öğrenme güçlükleri , gelişim geriliği gibi tanılara sahip özel gereksinimli çocuklara hizmet veren Türkiye’nin ilk spor ve aktivite tesisi, PGSPORTS’u hizmete soktuk.

www.pgsports.com.tr

İLGİLİ YAZI VE MAKALELERİMİZ

otizmde istatistik gelisim verileri
İstatistiklerimiz (1.periyod-2016)

Değerli Velilerimiz, 2016 yılı 1. periyod dönemine ait motor gelişimi istatistiklerimiz aşağıda sunulmuştur. PG SPORTS bünyesinde yapılan spor çalışmaları sonucunda ulaşılan motor gelişim değerlendirme sonuçları, her 4 aylık süreçte güncellenmekte ve ailelerimiz ile pay

Devamını Oku
otizm gelişim istatistikleri
4 aylık motor gelişim istatistiklerimiz…

Spor Merkezimiz PG SPORTS bünyesinde yapılan son 4 aylık spor ve aktivite çalışmalarının istatistik verileri aşağıda sunulmuştur. Tanı Cinsiyet Yaş Şubat 2015 Mayıs 2015 Otizm Kız 5 Yaş 1 Ay 1-2 yaş aralığı 3-4 yaş aralığı Otizm Erkek 8 Yaş […]

Devamını Oku
“PGSPORTS yüzme kurslarımız başlıyor.”

Detaylı bilgi için www.pgsports.com.tr tıklayabilirsiniz.

Devamını Oku
PGSPORTS’UN HAZIRLADIĞI ÖĞRENCİLER OKULA BAŞLIYOR…

PGSPORTS un daha çok yakın olan açılışına rağmen 3 ay gibi kısa bir süre de 3 çocuğumuzu okula hazırladık.

Devamını Oku
Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’tan PGSPORTS’a destek..

Gençlik ve Spor Bakanlığı, ülke genelinde sürdürdüğü spor ve gençlik yatırımlarının yanı sıra özel sporculara yönelik tesisleşme hamlesi ve projeler kapsamında Türkiye’de bu alanda bir ilk olma özelliğini taşıyan spor tesisini hayata geçirdi.

Devamını Oku
Türkiye’de İlk “Engellilere Yönelik Spor Tesisi” Ruhsatını Aldı

Pozitif gelişim Özel Eğitim Merkezi olarak Türkiye’de ilk olarak verilen “ Engellilere Yönelik Spor Tesisi” ruhsatını 14 mayıs 2014 de aldık.

Devamını Oku
Artık Onlarında Spor Tesisi Var

Down sendromlu veya otistik çocuklar, İstanbul'da kurulan merkezde özel eğitmenler eşliğinde yüzüyor, fitness ve eğlenceli atletizm yapıyor masa tenisi oynayıp kaykay ile kayıyor...

Devamını Oku
Pg Sports İle Daha Fazlası

14 Mayıs 2014 de faaliyetine başlayan “PGSPORTS Spor ve Aktivite Merkezinden”

Devamını Oku
0-6 Yaş Arası Motor Gelişim

Bebeklik, Çocukluk, gelişim evresini ele alan konumuzda motor gelişimi ele aldık.

Devamını Oku
Bisiklete Binme Egzersizleri

Çocuk için bisiklete binmeyi öğrenmek, hayatının en önemli anlarından biridir. Eğer doğru yönlendirilirse, özgüveninin gelişiminde ciddi rol oynar.

Devamını Oku
Neden Spor ve Aktivite Merkezi?

Araştırmalar ve incelemeler otizm, dikkat dağınıklığı, öğrenme güçlükleri, gelişim geriliği gibi birçok sorunda spor faaliyetlerinin çok etkili olduğunu göstermektedir.

Devamını Oku